Jak předejít nutnosti vymáhání pohledávek: Prověření smluvního partnera – 1. část základní prověření

Naše advokátní kancelář se specializuje na vymáhání pohledávek a ze zkušenosti proto víme, že nemalé části dluhů po splatnosti, se kterými se na nás naši klienti obracejí, bylo možné předejít hned na začátku.

Náš systém vymáhání pohledávek máme postaven na tom, že odměnu platí Váš dlužník. Proto přebíráme k řešení pouze ty případy, kde je reálná šance na vymožení, zbývající kauzy odmítáme. Mnoho lidí si totiž neuvědomuje, že vymáhání pohledávky po dlužníkovi, který má dluhy v řádech statisíců nebo milionů a nulový nebo minimální majetek a příjem je nejen zbytečné, ale zpravidla i neúspěšné. I když pak máte podepsané například uznání dluhu nebo směnku, jsou tyto dokumenty v podstatě zbytečné.

Filtrace vymahatelných a nevymahatelných dluhů je přitom velmi podobná té, kterou by si měl provést každý, kdo nechce přijít o své peníze.

Prověření – základní registry a informace

Vyhledání v insolvenčním rejstříku

Zadejte údaje osoby, které chcete půjčit peníze nebo s ní obchodovat, do insolvenčního rejstříku – tato služba je bezplatná.

Do vyhledávacího formuláře zadejte u společností IČO dlužníka, u fyzických osob příjmení, jméno a nejlépe také rodné číslo nebo datum narození.

Pokud vyhledávání nezobrazí žádný údaj, pokračujte k dalšímu kroku.

Pokud vyhledávání nalezne záznam odpovídající údajům Vašeho obchodního partnera (pokud jste vyhledávali bez uvedení rodného čísla, ověřte si, že se skutečně jedná o Vámi hledanou osobou a ne o jejího jmenovce), je zde velký důvod k obezřetnosti. Záznam v insolvenčním rejstříku automaticky neznamená, že zde problém skutečně je, zejména u firem je někdy institut insolvenčního řízení zneužíván v rámci konkurenčního boje. Přesto Vám v případě nalezení záznamu doporučujeme obrátit se na advokáta, který Vám doporučí další postup.

Prověření firem prostřednictvím recenzí na internetu

Zadejte název nebo IČ firmy nebo jméno a příjmení osoby, se kterou se chystáte uzavřít jednat, do vyhledávače (Google nebo Seznam) ve spojení se slovem podvod, dlužník, apod.

Pokud naleznete více negativních zkušeností, doporučujeme od veškerých dalších aktivit s touto osobou ustoupit. Ne každá špatná recenze musí být pravdivá, pokud je jich však mnoho, je to zpravidla signálem budoucích problémů.

Ověření v registru exekucí

Prověření v registru exekucí je jako jediné z tohoto článku zpoplatněno, a to částkou v rozmezí 30,- Kč až 60,- Kč vč. DPH za dotaz (dle zvoleného způsobu platby). Důrazně však doporučujeme toto prověření provést, může Vám zachránit mnohonásobek finančních prostředků a být Vaší nejlepší investicí.

Pro pravidelné i jednorázové vyhledávání doporučujeme službu od společnosti Sokordia, s.r.o. Pro pravidelné vyhledávání je vhodné založit si účet, na který si platbou přes fakturu nebo platební kartou nabijete “kredit” pro vyhledávání. Jednorázové vyhledávání je možné uhradit platební kartou nebo prostřednictvím zpoplatněné SMS.

Do vyhledávače zadejte údaje osoby, které chcete půjčit peníze nebo s ní obchodovat, do registru exekucí. U společností doporučujeme zadávat IČ; u fyzických osob jméno, příjmení a rodné číslo, případně alespoň datum narození. Systém umí provést vyhledání také bez zadání údaje o rodném čísle či datu narození, je však potřeba pak ověřit, zda nalezené údaje skutečně patří Vámi hledané osobě nebo zda se jedná o jinou osobu se stejným jménem a příjmením.

Pokud se Vám ve výsledku vyhledávání pro Vámi hledanou osobu zobrazí červené pole, ve kterém bude uvedeno Výpis CEE a různé další údaje, v žádném případě nedoporučujeme s touto osobou vstupovat do žádného obchodního vztahu.

Pokud systém nenalezne žádný záznam, uvidíte ve výsledku vyhledávání text v zeleném poli Počet exekucí 0.

Upozornění: Ani provedení výše uvedených kroků nezajišťuje, že Váš obchod proběhne v pořádku. Přesto jejich provedení důrazně doporučujeme.

Máte-li zájem o podrobnější prověření, můžete zobrazit postup rozšířeného prověření – pro prověřením www stránek, prověření adresy trvalého bydliště a prověření obchodního rejstříku.

Zanechat komentář

  • (nebude zveřejněn)

XHTML: V komentáři můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>